چرا در بازاریابی محتوا آموزش نسبت به فروش اهمیت بیشتری دارد؟

هر چقدر از کانال های بازاریابی بیشتری استفاده کنید احتمال اینکه مخاطبین بیشتری به دست آورید نیز بیشتر می شود. در گذشته بازاریاب ها بیشتر به روش های سنتی مثل بنر و بیلبورد وابسته بودند. اما در حال حاضر با وجود اینترنت و نرم افزارهای خودکار بازاریابی ارتباط با مخاطبین خیلی ساده تر شده است.

در دنیای کنونی افراد به دنبال محتوایی هستند که مفید و کاربردی باشد. هر چیزی می تواند محتوا در نظر گرفته شود از تبلیغات گرفته تا اطلاعات مربوط به محصولات که شرکت ها ارائه می کنند. محتوا ابزاری است که با استفاده از آن می توانید مخاطبین را به سمت موضوعی که خودتان علاقه دارید هدایت کنید.

این دقیقا جایی است که بازاریابی محتوا وارد عمل می شود. روشی که شما از این اطلاعات استفاده می کنید می تواند به مخاطب نشان دهد که کسب و کار شما سودمند و قابل اعتماد است. به همین دلیل در ادامه دلایلی ارائه شده است که به شما نشان می دهد که در بازاریابی محتوا هدف شما نباید فروش باشد بلکه باید بر روی آموزش کاربران تمرکز داشته باشید.

1- مشتریان بعد از خواندن یک مطلب آموزشی 131 درصد بیشتر تمایل به خرید دارند.

هر خریدی یک آغاز دارد. اجازه دهید که این آغاز یک مطلب آموزشی عالی باشد. چرا؟ چون بعد از خواندن یک مطلب آموزشی خوب کاربران 131 درصد بیشتر تمایل به خرید محصول موردنظر دارند. این نتایجی است که تحقیقات نشان می دهد.

تحقیقات تاثیر محتوا در مراحل اولیه و تاثیر آن بر خواننده را بسیار مهم نشان می دهد. استفاده از محتوا در مراحل اولیه بر روی تصمیم خرید تاثیر می گذارد و باعث می شود که خواننده به برند شما اعتماد کند. همچنین این تحقیقات نشان داده است که مخاطبین بیشتر تمایل دارند از برندهایی خرید کنند که محتوای کاربردی در اختیار مخاطب قرار می دهند.

2- از هر 10 کاربر 9 کاربر تبلغات را غیرفعال کرده اند.

استفاده از محتوای کاربردی باعث می شود که بتوانید از مانع غیر فعال بودن تبلغیات به راحتی عبور کنید. با عبور از این مانع به راحتی می توانید با مشتریان خودتان ارتباط برقرار کنید و حتی مشتریان جدید به دست آورید.

سعی کنید محتوای کاربردی و مفید بیشتر منتشر کنید. از این طریق مخاطبین تمایلی بیشتری نسبت به کسب و کار شما خواهند داشت.

3- 80 درصد افراد از اینکه با یک مطلب آموزشی درباره یک برند اطلاعات کسب کنند احساس بهتری دارند.

هر کسی دوست دارد چیز تازه ای یاد بگیرد. این یادگیری می تواند درباره رویدادهای جاری باشد، می تواند درباره آخرین اخبار دنیا باشد و یا هر چیز دیگری که شما تمایل داشته باشید. بنابراین سعی کنید با انتشار مطالب کاربردی زمان مخاطبین خودتان را ارزشمند کنید.

با انتشار محتوای کاربردی مشتریان این حس را نخواهند داشت که شما در حال خالی کردن جیب آنها هستید. در عوض آنها به خاطر اتنشار محتوای کاربردی از شما سپاس گزار خواهند بود. سعی کنید با افزودن عکس، ویدئو و آمار محتوای خود را جذاب تر و کاربردی تر کنید.

4- 60 درصد افراد تمایل دارند بعد از خواندن یک مطلب درباره یک محصول درباره آن جستجو کنند.

آیا با مقاله ای روبرو شده اید که نتوانید آنرا از ذهن تان خارج کنید؟ بنابراین سعی کنید چنین مطالبی تولید کنید. مطالبی که در عین جذاب بودن با محصولات شما سازگار باشند. مطالبی تولید کنید که مشتری آنرا به عنوان یک مقاله کاربردی و مفید ببیند.

5- بازاریابی محتوا 62 درصد نسبت به روش های سنتی ارزان تر است و سه برابر آنها کارایی دارد.

بازاریابی محتوا روشی است که بر مبنای “آموزش نه فروش” استوار است. با استفاده از بازاریابی محتوا شما خودتان را در موقعیتی قرار می دهید که مشتریان راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند. چون قبلا حس نیت و قابل اعتماد بودن خودتان را نشان داده اید.

با استفاده از این روش هزینه های بازاریابی شما نسبت به روش های سنتی به شدت کاهش می یابد و کارایی سه برابری نیز به دست می آورید. وقتی از محتوای آموزشی استفاده می کنید مطمئن باشید که می توانید مردم را به سمت خودتان جذب کنید. محتوای آموزشی باعث می شود که آنها درباره شما و محصولات شما نیز جستجو کنند.

 

منابع:

  1. thenextscoop

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *