7 مکان برای پیدا کردن مشتری برای مشاغل خدماتی

پیدا کردن مشتری می تواند به یک کابوس شبانه تبدیل شود به خصوص برای مشاغلی که خدمات  محور (مثل مشاور مالی، تعمیرکار، وکیل و … ) هستند. شاید بازار کسب و کار چنین مشاغلی عالی باشد و شما هم مهارت های لازم و کافی را داشته باشید اما هیچ یک از این موارد دلیل نمی شود که مشتری با شما برای کار تماس بگیرد.

به جای اینکه منتظر باشید تا مشتری به سراغ شما بیاید باید فعال باشید، باید به سراغ مشتری بروید و مشتریانی که نیاز دارید را فراهم کنید. در ادامه با 7 مکانی که کسب و کارهای خدمات محور می توانند مشتری پیدا کنید آشنا می شویم.

1- در محل کارتان

خیلی از کسب و کارهای کوچک به این طریق شروع می شوند. یک فرد متخصص از استخدام شرکت خارج می شود و به صورت قراردادی با شرکت همکاری می کند و یا اینکه یک یا چند مشتری مناسب پیدا می کند و با توجه به آنها کسب و کار خودش را راه اندازی می کند.

بنابراین اگر در حال حاضر در جایی مشغول به کار هستید ممکن است تصمیم بگیرید یکی از این سناریوها را دنبال کنید. اگر قصد دارید به صورت قراردادی و یا پروژه ای با شرکت ها فعالیت داشته باشید توجه داشته باشید که به شرایط کاری و تفاوت های آن با کارمند بودن توجه داشته باشید.

2- در داخل گروه ها

اگر در حال حاضر هیچ رابطه کاری  مناسبی ندارید به این توصیه گوش کنید؛ به سازمان ها، نهادها و گروه های اجتماعی و یا تجاری مختلف ملحق شوید. از این طریق می توانید مشتریان بیشتری به دست آورید.

در استفاده از این روش توجه داشته باشید که تعداد سازمان ها و یا گروه هایی که به آنها ملحق می شوید اهمیت ندارد بلکه برداشت و شناخت افراد این گروه ها از شما اهمیت دارد. بنابراین سعی کنید گروه های کمی را انتخاب کنید اما در آنها فعال باشید. از همه مهم تر اینکه صبور باشید. افراد برای شناخت و اعتماد به شما به زمان نیاز دارند.

3- بین دوستان و اقوام تان

اگر دوستان زیاد و خانواده بزرگی دارید که آماده هستند به شما کمک کنند، خوب، به آنها اجازه دهید که به شما کمک کنند. به آنها درباره شغل تان و اینکه به دنبال مشتری هستید اطلاع رسانی کنید و به آنها بگویید که دقیقا به دنبال چه مشتریانی هستید.

اگر آنها خودشان هم نتوانند از خدمات شما استفاده کنند حداقل یک تیم در کنار شما وجود دارد که به صورت جزیی تبلیغات کسب و کار شما را انجام می دهد.

4- از طریق تبلیغات

تبلیغات سنتی هنوز هم برای مشاغل کوچک مناسب هستند و می توان از آنها استفاده کرد. اما با توجه به اینکه استفاده افراد از اینترنت به شدت افزایش یافته است، داشتن یک وب سایت برای کسب و کارهای کوچک نیز امری ضروی شده است. به همین دلیل استفاده از تمام قدرت اینترنت برای یافتن مشتری نیز امری مهم است.

5- از طریق فعالیت های گروهی

هر فعالیت گروهی که شما و خانواده تان انجام می دهید فرصتی برای پیدا کردن مشتری است. مهمانی ها، دورهمی، حضور در جلسه اولیا و مربیان و … از همه این فرصت ها می توانید برای پیدا کردن مشتری استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که وقتی در یک شغل خدمات محور (مثل مشاور مالی، تعمیرکار و …) هستید خودتان کسب و کار خودتان هستید اما وقتی صاحب یک خواربار فروشی هستید کسب و کار شما مدام در معرض دید دیگران است. بنابراین تصویری که شما از خودتان ارائه می دهید می تواند مشتریان شما را نیز مشخص کند.

6- از طریق معرفی دیگران

وقتی کسی به شما زنگ می زند و جمله ای مشابه این را بیان می کند: “سلام، خوشحال می شوم اگر بتوانم با شما همکاری داشته باشم چون فلان شخص شما را به من معرفی کرده است”. چنین جمله ای فوق العاده است. امیدوارم که چنین لحظاتی برای شما بارها در کسب و کارتان رخ دهد. این بهترین و راحت ترین روش به دست آوردن مشتری است. متاسفانه مشکل این روش این است که شما باید قبلا تعدادی مشتری داشته باشید تا به این مرحله برسید.

7- از طریق شبکه های اجتماعی

بهترین روش برای جذب مشتری در شبکه های اجتماعی این است که حرفه ای و متخصص دیده و شناخته شوید. به نظر من بهترین فضا برای پیدا کردن مشتری لینکداین است. لینکداین شبکه اجتماعی است که به راحتی می توانید گروه های مرتبط با حرفه و علاقه مندی های تان را بیابید. اولین نکته در استفاده از لینکداین این است که یک پروفایل مناسب داشته باشید.

مشابه گروه های واقعی، داشتن فعالیت در گروه های مجازی نیز کلید موفقیت شما برای پیدا کردن مشتری است. شما می توانید این کار را در شبکه های دیگری مانند فیس بوک، توییتر و … نیز انجام دهید. اما در شبکه هایی به جز لینکداین این کار کمی سخت تر است.

این دو مورد را به خاطر داشته باشید.

این دو مورد را به عنوان جمع بندی به خاطر داشته باشید:

اول، مهم ترین چیز برای پیدا کردن مشتری ذهنیت شما است. شما باید باور کنید که به هر مکانی که قدم می گذارید فرصتی برای پیدا کردن مشتری در آن وجود دارد.

نیازی نیست آدم مزاحمی به نظر برسید؛ تنها کافی است که صمیمی و گرم باشید و آگاهانه عمل کنید. نحوه ارائه صحیح کاری که انجام می دهید نیز عامل مهمی است.

دوم، هیچ یک از موارد گفته شده در بالا آنی و لحظه ای نیستند. پیدا کردن مشتری یک فرآیند است و اینکه چقدر زمان می برد تفاوت دارد. اما دانستن اینکه کجا به دنبال مشتری باشید و اینکه چطور با مشتری برخورد کنید، این فرآیند را ساده تر می کند.

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *