5 قانونی که هر مدیر بزرگی باید بداند.

یک مدیر باید یک فرد متفکر و رهبر باشد و برای کارمندان و کارکنانش مانند یک دوست به نظر برسد. مدیران قوانینی به وجود می آورند و تلاش می کنند که کارکنان آنها را رعایت کنند اما قوانینی نیز وجود دارند که نیاز است یک مدیر خوب آنها را رعایت کند. این قوانین و اجرای آنها برای موفقیت یک تیم ضروری است.

1- این تیم ماست نه تیم من.

هر عضوی از تیم در موفقیت آن سهم دارد. بنابراین سعی کنید این پیام را در بین اعضای تان نشر دهید و به آنها نشان دهید که  واقعا اینطور است. این کار باعث می شود همه اعضا احساس ارزشمند بودن کنند و در نتیجه احساس مسئولیت بیشتری داشته باشد.

2- درست، صادقانه و شفاف ارتباط برقرار کنید.

برقراری ارتباط نقش مهمی در زندگی روزمره ما بازی می کند. ارتباط صادقانه و مستقیم چیزی است که باعث می شود کارکنان به مدیرشان اعتماد کنند. داشتن اعتماد اعضای تیم یکی از عواملی است که می تواند شما و تیم تان را به سمت موفقیت حرکت دهد. بدون داشتن این عامل رکود، بی اعتمادی و نا امیدی در تیم حکمفرما می شود.

3- یک راهنما باشید نه یک فیلسوف.

یک مدیر خوب کارکنانش را تشویق می کند که نگرانی های شان را عنوان کنند و با او به اشتراک بگذارند تا از این طریق بتوان به آنها رسیدگی کرد. در غیراینصورت ممکن است مشکلات و ناراحتی هایی به وجود آید که دیگر قابل جبران نباشند.

بهترین راه برای برطرف کردن مشکل اعضا این است که با ذهنی باز به آنها گوش دهید و مانند یک راهنما و مربی آنها را راهنمایی کنید. ایجاد و حفظ تعادل بین مدیر و کارکنان برای فعال نگه داشتن تیم ضروری است.

4- افراد نامناسب را راهنمایی کنید، به افراد مناسب قدرت دهید.

هر تیمی ترکیبی از افرادی است که نه تنها مهارت های متفاوتی دارند بلکه در توانایی ها نیز سطوح مختلفی دارند. مدیران باید نقاط ضعف، قوت و مهارت های منحصر به فرد هر یک از اعضا را شناسایی کنند. تنها از این طریق است که مدیر می تواند اعضا را برای رسیدن به موفقیت هدایت و رهبری کند.

اگرچه اخراج یک فرد با عملکرد نامناسب کار راحتی است اما این دقیقا جایی است که یک مدیر خوب باید از مهارت های خود استفاده کند تا بهترین نتیجه را از فرد موردنظر به دست آورد. همچنین این نقطه ای است که راهنما و مربی بودن بیش از مدیر بودن راهگشا است. راهنما و مربی بودن نیاز به زمان دارد چون شما باید به کارکنان تان اینکه چطور یاد بگیرند را آموزش بدهید.

همچنین مدیران در اینکه از افراد با عملکرد مناسب در تیم استفاده کنند و به آنها قدرت و اختیارات لازم را بدهند نباید تردید داشته باشند. اما برای این منظور باید اعتماد و انتظارات دو طرفه مشخص بین مدیر و فرد موردنظر وجود داشته باشد. این دو مورد باعث می شود که یک رابطه سالم بین مدیر و افراد ایجاد شود که می تواند برای سالها ادامه داشته باشد.

5- ارزش رد و بدل کنید.

ما زمانی درست و با عملکرد بالا کار می کنیم که حس کنیم به تیم تعلق داریم. موفقیت های فردی عالی هستند اما موفقیت کل تیم تاثیرات خود را دارد و برای همه اعضا مفید است. هم باید تلاش کنیم تا تیم به موفقیت برسد.

برای تیم تان ارزش قائل باشید و به آنها احساس ارزشمند بودن بدهید. این قدمی است که باعث پیشرفت و موفقیت گروه و تک تک اعضا می شود. احساس تعلق به یک تیم و موفقیت آن چیزی است که یک تیم فوق العاده را شکل می دهد.

منابع:

  1. appirio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *