چطور کسب و کارمان را ارائه کنیم و درباره آن صحبت کنیم (2)؟

در مطلب گذشته با ارائه آسانسوری و مراحل ایجاد آن آشنا شدیم. در  این مطلب قصد داریم راه های بهبود و گسترش یک ارائه را مطرح کنیم.

ارائه تان را گسترش دهید.

حال که مقدمات یک ارائه خوب را می دانید فرصت آن است که با روش های بهبود و توسعه آن آشنا شوید. اهمیت این موضوع در این است که ارائه کاری که انجام می دهید در کمتر از یک دقیقه واقعا کار سختی است. وقتی کسی برای شنیدن بیشتر علاقه مند است نیاز است که آماده باشید.

در صورتی که ارائه خوب و یک دستی داشته باشید احتمال اینکه بتوانید یک رابطه خوب برقرار کنید بیشتر است. بنابراین سعی کنید اطلاعات تکمیلی را نیز آماده داشته باشید تا بتوانید شنونده را به عمل وادار کنید حتی اگر این عمل علاقه به صحبت کردن بیشتر باشد.

روش هایی که در ادامه معرفی می شوند را به کار بگیرید تا افراد را برای گوش دادن به حرف های تان ترغیب کنید.

1- از مقایسه استفاده کنید.

مقایسه در صورتی که شما یک آدم فنی هستید و کسب و کارتان یک کار تخصصی و حرفه ای است و یا اینکه مخاطب شما درباره حوزه شما چیزی نمی داند می تواند کاربرد زیادی داشته باشد. از مقایسه و مثال و از کلمات مخاطب استفاده کنید تا بتوانید کسب و کارتان را شرح دهید.

2- به زبان آنها صحبت کنید.

 مخاطب را گیج نکنید! این باعث می شود که مشتری، شریک و یا سرمایه گذار بعدی تان را از دست دهید. این دقیقا برعکس هدفی است که ارائه برای آن طراحی شده است! درباره چیزی که می گویید آگاه باشید و متوجه باشید که دقیقا چه چیزی را عنوان می کنید. استفاده از زبان تخصصی و کلمات تخصصی و اختصاری را کنار بگذارید. کلمات ساده و قابل فهم تاثیر بیشتری دارند و می توانند مخاطب بیشتری را نیز جذب کنند.

3- داستان تان را بگویید.

همان طور که قبلا عنوان شد تحریک احساسات شنونده می تواند راهکار خوبی باشد. از داستان برای این کار می توانید استفاده کنید. می توانید داستان شروع کسب و کارتان را عنوان کنید، اینکه چه اتفاقاتی ماموریت و ارزش های شما را شکل دادند و چه کسانی برای شکل گرفتن آن تلاش کرده اند.

داستان را کاملا شخصی کنید و فقط به فکر بیان کردن واقعیات نباشید، این کار باعث می شود که مردم شخصیت واقعی شما را ببینند. هرچقدر بیشتر شما را دوست داشته باشند و با شما ارتباط برقرار کنند شما فرصت بیشتری برای خودتان ایجاد می کنید.

4- روش تان را شخصی سازی کنید.

اشتباه نکنید، به خاطر سپردن یک سخنرانی دقیقا همان چیزی نخواهد بود که شما قصد دارید بیان کنید. هدف شما به سادگی خواندن یک متن نیست. بلکه هدف شما ارتباط در سطح انسانی است. برای انجام این کار مخاطب تان را در هنگام صحبت درنظر بگیرید و او را درگیر کنید.

اگر در  هنگام مکالمه رفتاری دیدید و یا چیزی یاد گرفتید، اگر می توانید آنرا به کسب و کارتان ارتباط دهید. البته در این کار زیاده روی نکنید. اما هرچقدر می توانید ارائه را برای طرف مقابل شخصی سازی کنید.

5- برای پرسیدن سوال وقت اختصاص دهید.

اجازه دادن به دیگران برای سوال پرسیدن راه دیگری برای منحصر به فرد کردن ارائه شما است. اگر شما بتوانید بفهمید که مخاطبین شما درباره چه چیزی علاقه مند هستند و یا چه چیزی را متوجه نشدند بهتر می توانید مسیر ارائه تان را مشخص کنید. علاوه بر این شما می توانید متوجه شوید که آنها درک درستی نسبت به کسب و کار شما دارند یا نه.

یک ارائه متقاعد کننده داشته باشید.

همان طور که می بینید، بیشتر یک ارائه خوب آماده بودن برای آن است. اگر متن و ایده خوبی برای ارائه داشته باشید تنها چیزی که باقی می ماند درست انجام دادن آن است. تا زمانی که برخوردی دوستانه دارید، صریح و شفاف هستید و به مخاطب توجه می کنید نباید نگران چیزی باشید.

منابع:

  1. thrivehives

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *