5 راه برای فروش بهتر

به عنوان یک کارفرما و یا کسی که برای خودش کار می کند، شما به کارتان خیلی وابسته هستید بطوری که شاید تفکیک زندگی شخصی و کاری شما غیر ممکن باشد. اگر از زاویه دیگری به این قضیه نگاه کنیم در واقع کسب و کار شما مثل فرزند شما است و شما بیشتر از چیزی که فکر می کنید در آن سرمایه گذاری عاطفی و احساسی کرده اید.

این سرمایه گذاری احساسی مزایایی دارد. شما نسبت به کارتان شور و علاقه دارید و برای انجام شدن کارها هر کاری می کنید، شما برای کارتان فداکاری می کنید و نسبت به مشتریان تان وفادار هستید. اما این احساسات معایبی نیز دارند، شما کمتر استراحت می کنید، در مسائل جدی درباره کسب و کار گاهی واقعیات را نمی بینید، به سختی می توانید کسب و کارتان را رها کنید.

یکی دیگر از معایب این احساسات برای صاحبان کسب و کارها به خصوص آنهایی که مهارت فروش بالایی ندارند این است که مجبور هستند محصولات و یا خدمات شان را بفروشند. چون این افراد با کسب و کارشان زندگی می کنند ونسبت به آن احساس تعلق دارند به این معنا است که در واقع باید خودشان را بفروشند. این اتفاق برای خیلی از صاحبان کسب و کارها راحت نیست و غیر طبیعی به نظر می رسد. اگر خودتان نمی توانید کار فروش را انجام دهید از افراد دیگر برای این کار استفاده کنید.

خبر خوب این است که راه های زیادی برای فروش وجود دارند بدون اینکه نیاز باشد زیاد از نظر احساسی درگیر شوید. در ادامه با برخی از این راه ها آشنا می شویم. راه هایی که می توانند محصولات و خدمات شما را بفروش برسانند بدون اینکه نیاز باشد احساس فروش خودتان و یا بخشی از وجودتان را داشته باشید.

1- از صحبت های مشتریان و نمونه کارهای تان استفاده کنید.

با استفاده از صحبت های مشتریان قبلی تان کار را برای مشتریان جدیدتان ساده تر و راحت تر می کنید. شما می توانید صحبت های مشتریان قبلی را جمع آوری کنید و آنها را در یکی از صفحات وب سایت تان نمایش دهید. حتی شما می توانید از نمونه کارهای تان استفاده کنید و از این طریق نشان دهید که محصولات و یا خدمات شما چطور به دیگران کمک کرده است تا به موفقیت برسند.

به یاد داشته باشید که صحبت های مشتریان نیاز نیست زیاد رسمی و توصیه ای باشند. تنها نیاز است نظرهای آنها را جمع آوری کنید و با اجازه خودشان آنها را منتشر کنید. شما می توانید از آنها اجازه بگیرید و صدا و یا تصویرشان را ضبط کنید و یا یک فرم ساده برای جمع آوری نظرات شان در اختیار آنها قرار دهید.

2- یک سایت حرفه ای راه اندازی کنید.

سایت شما یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است که می توانید از آن در کسب و کارتان استفاده کنید. سعی کنید از طریق وب سایت تان موفقیت های گذشته و پشت صحنه کسب و کارتان را به مشتریان نشان دهید. نمونه کارها، صحبت های مشتریان، نظرات کارشناسان مواردی است که می توانید در سایت تان قرار دهید. شما حتی می توانید اطلاعات دقیق تر درباره فرآیند کارتان را در سایت قرار دهید و یا به سوال های متدوال در کسب و کارتان پاسخ دهید.

3- به دیگران کمک کنید.

یکی دیگر از راه های فروش محصولات و یا خدمات تان این است که تجربه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید و به دیگران کمک کنید. این بدان معنی است که به همکاران تان در چالش های شان کمک کنید، کار دوستان تان را تبلیغ کنید و یا مقاله کاربردی، مشاوره ها و مواردی مشابه به این را به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید.

4- ضمانت بدهید.

یکی از راه های نشان دادن اعتبار کسب و کارتان ارائه ضمانت است. بطور مثال اگر لوله کش هستید می توانید مدت زمانی را مشخص کنید و تضمین دهید که اگر در این مدت اتفاقی رخ داد خودتان مسئولیت آنرا به عهده بگیرید و به صورت رایگان آنرا برطرف کنید. شما حتی می توانید از این طریق بسته های خدماتی به مشتریان ارائه کنید. بسته به کسب و کارتان حتی می توانید ضمانت بازگشت پول به مشتریان دهید.

5- از بازاریابی شفاهی استفاده کنید.

همه ما از قدرت بازاریابی شفاهی(کلامی) خبر داریم. آیا مشتریان شما درباره کاری که برای شان انجام داده اید با دوستان و همکاران شان صحبت می کنند؟ از اینکه از مشتریان تان بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند خجالت نکشید. شما حتی می توانید برای معرفی مشتری جدید برای آنها پاداش هم در نظر بگیرید.

این راهکارهای ساده می توانند به فروش شما کمک کنند بدون اینکه نیاز باشد خودتان را به سختی بیندازید. هرچقدر این کارها را بیشتر انجام دهید تبلیغ کردن خودتان و کسب و کارتان برای شما راحت تر خواهد شد.

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *