چه چیزهایی در یک ارائه استارت آپی مهم است؟

هر وقت اسم استارت آپ راه می شنویم، ارائه به سرمایه گذار، یکی از مواردی است که باید به آن فکر کنیم. ارائه یک برنامه یا طرح تجاری است که توسط یک فرد و به صورت کلامی برای سرمایه گذاران مطرح می شود. خلاصه این طرح تجاری معمولا با نام ارائه آسانسوری شناخته می شود. در واقع مالکان استارت آپ ها از طریق این سخنرانی این فرصت را دارند که کسب و کارشان را به صورت واضح برای سرمایه گذاران تشریح کنند تا آنها بتوانند تصمیم درستی بگیرند. در ادامه با 10 راهکار برای ایجاد یک سخنرانی تجاری عالی آشنا می شویم.

1- زمان ارائه را کوتاه کنید.

زمان ارائه شما باید تا حد ممکن کوتاه باشد به حدی که بتوانید ایده تان را به سرمایه گذاران منتقل کنید. شما برای انجام این کار به زمان زیادی نیاز ندارید. بلکه به یک ساختار درست برای انتقال اطلاعات نیاز دارید. بنابراین با آمادگی کامل در صحنه حضور داشته باشید.

2- ارائه تان واقعی باشد.

سعی کنید تصویری واقعی از آینده کسب و کارتان را نشان دهید. اگر تا الان با سرمایه خودتان کسب و کارتان را زنده نگه داشته اید بنابراین داستان هایی از موفقیت ها و شکست های تان دارید، آنها را با سرمایه گذاران به اشتراک بگذارید. تخمین های شما نیز باید بر اساس تجارب و آمار و ارقام باشد.

3- از نظر مالی صرفه جو باشید.

یکی از مهم ترین مولفه های یک مالک استارت داشتن کنترل بر منابع مالی است. دانستن اینکه هر قسمت از سرمایه مالی تان در چه جایی خرج می شود یک امتیاز بزرگ برای شما محسوب می شود. شما باید به سرمایه گذاران نشان دهید که بر روی کسب و کار و فعالیت های مرتبط با آن تسلط و کنترل دارید. آنها باید شما را به عنوان یک رهبر قابل اعتماد ببینند که برای رسیدن به هدفش شور و اشتیاق دارد.

4- فرصت ها را نشان دهید.

یکی از مهم ترین جنبه های یک ارائه تجاری نشان دادن فرصت ها است و اینکه شما قصد دارید چطور به آنها برسید. درست است که شما قصد دارید مشکلی را حل کنید اما اندازه بازار و تمایل مشتری به کسب و کار شما چیز هایی هستند که اعتماد سرمایه گذار را جلب می کنند. بنابراین سعی کنید فرصت ها را به سرمایه گذاران نشان دهید.

5- رقبای تان را معرفی کنید.

شناخت رقبا برای هر کسب و کاری ضروری است، بنابراین در یک ارائه تجاری هم ضروری است که آنها را معرفی کنید. شما باید نشان دهید که محصول و یا خدمت شما نسبت به رقبا چه مزایایی دارد و اینکه چطور تصمیم دارید نسبت به دیگران برنده رقابت در بازار باشید.

6- استراتژی بازاریابی تان را نشان دهید.

دانستن و داشتن برنامه بازاریابی مولفه دیگری است که بر روی ارائه شما تاثیر می گذارد. هدف شما این است که برای محصول و یا خدمت تان یک بازار ایجاد کنید. استراتژی شما برای این کار باید بطور واضح و مشخص برای سرمایه گذاران توضیح داده شود تا آنها متوجه شوند که شما قصد دارید چطور محصول و یا خدمت تان را وارد بازار کنید.

7- بازار هدف تان کجاست؟

داشتن تمرکز بر روی کسب و کارتان و اینکه برنامه دارید محصول و یا خدمت تان را به چه کسی بفروشید اهمیت زیادی دارد. این باعث می شود که بتوانید اعتماد سرمایه گذاران را به دست آورید و آنها نیز مشتریان واقعی شما را بشناسند.

8- تمرکز تان بر روی چه چیزی است؟

هرچقدر بیشتر بر روی کسب و کارتان تمرکز و تسلط داشته باشید، می توانید سرمایه بیشتری جذب کنید. در ارائه تان باید برنامه تان را بطور کامل توضیح دهید و اینکه چطور تصمیم دارید با استفاده از آن به اهداف تان برسید. شما همچنین باید درباره میزان سرمایه ای که نیاز دارید نیز دقیق و مشخص باشید و بطور واضح آنرا درخواست کنید.

9- ارائه تان را چند لایه کنید.

داشتن یک ارائه چند لایه باعث می شود که بتوانید آنرا به نسخه های بلندتر و یا کوتاه تر تبدیل کنید. نسخه های کوتاه تر به شما کمک می کند که موارد اصلی را عنوان کنید. نسخه بلندتر جزییات بیشتری دارد و به شما اجازه می دهد که برنامه و نحوه اجرای آنرا بطور کامل توضیح دهید.

10- تیم تان شامل چه افرادی است؟

یک رهبر همیشه باید اعضای تیمش را در کنار خود داشته باشد. نمایش اعضای تیم  باعث اعتماد سرمایه گذاران می شود. داشتن یک تیم قوی و منسجم و نمایش آنها در یک ارائه پشتوانه شما را نشان می دهد و می تواند در سرمایه گذار تمایل برای سرمایه گذاری را ایجاد کند.

منابع:

  1. startupnation

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *