افراد درست را برای تیم تان انتخاب کنید.

کارآفرینان تمایل دارند افراد مستقلی باشند که از  یک هدف درونی انرژی می گیرند و از آن برای ساختن یک زندگی پر از اعتماد به نفس استفاده می کنند. اگرچه بعد از اینکه کسب و کارتان رشد کرد به نقطه ای خواهید رسید که مجبور می شوید تیمی از افراد مختلف را تشکیل دهید.افرادی که انتخاب می کنید در موفقیت شما سهم زیادی خواهند داشت، بنابراین انتخاب افراد درست و مدیریت آنها به صورت مناسب به انرژی و تلاش زیادی نیاز دارد. در ادامه با چند راهکار برای انتخاب افراد مناسب و تشکیل یک تیم موفق آشنا می شویم.

تیم تان را درست تشکیل دهید.

رشد شرکت شما تنها به معنای استخدام افراد درست نیست بلکه بیشتر به تشکیل یک تیم و گروه درست از افراد وابسته است. تشکیل تیمی منسجم اتفاقی نیست بنابراین نیاز است که شما درباره نحوه استخدام و کار کردن افراد مختلف در کنار یکدیگر فکر کنید و برای آن برنامه داشته باشید.

بر روی تجربه کاربری (UX) سرمایه گذاری کنید.

ساخت یک تیم تنها به این منظور صورت می گیرد که شما بتوانید خدمات بهتری به مشتریان ارائه کنید، بنابراین چرا باید شما از ارائه بهترین تجربه ها به کاربران صرفه نظر کنید؟ فکر می کنید استخدام یک طراح تجربه کاربری اشتباه است؟ من مخالم و به نظرم باید چنین فردی را استخدام کنید.

از افراد سمی دوری کنید.

خیلی از وقت ها خیلی ساده، مدارک و تجارب افراد ما را فریب می دهند و به راحتی فراموش می کنیم که شخصیت آنها برای موفقیت کسب و کار شما اهمیت بیشتری دارد. شخصیت افراد مهم است بنابراین در هنگام استخدام به جنبه های رفتاری و شخصیتی فرد توجه بیتشری داشته باشید.

بهترین مدیری که می توانید باشید.

داشتن یک تیم عالی تنها به استخدام افراد بستگی ندارد، بلکه به اینکه شما چطور آنها را مدیریت می کنید نیز وابسته است. راه اندازی یک کسب و کار، کارآفرین بودن و مدیریت یک تیم مهارت هایی است که شما مجبور هستید آنها را یاد بگیرید. مهم نیست که چقدرگرفتار هستید باید برای یادگیری مهارت های مربوط به مدیریت مثل مدیریت منابع انسانی، منابع مالی، انگیزه دادن به تیم و … زمان بگذارید و آنها را فرا بگیرید.

منابع:

  1. fiverr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *