تعریف فروشندگی برای داشتن فروش بیشتر و موفق تر

فروشندگی یک معامله بین فروشنده و خریدار و یا خریداران است که در آن پول ( و یا چیز با ارزش دیگری) با محصول و یا خدمات معاوضه می شود. بنابراین بهترین راه برای تعریف فروشندگی تمرکز بر روی مهارت های فروش است که باعث می شود تا معامله انجام شود. تعریف فروشندگی به معنای بستن یک قرارداد، به خوبی ماهیت فروشندگی را مشخص می کند.

اگر علاقه دارید که مهارت فروش تان را بهبود دهید باید بدانید که روش های زیادی برای فروشندگی وجود دارد که باید از آنها در جای مناسب استفاده کنید. فروشندگی با اعمال فشار، فروشندگی با متقاعد کردن مشتری، فروشندگی به روش همکاری و … نمونه هایی از فروشندگی هستند. اما همه آنها به رد و بدل شدن یک چیز با ارزش در مقابل محصول و یا خدمات ختم می شوند.

اما باید توجه داشته باشید که بین روش های فروش تفاوت های اساسی وجود دارد. به عنوان مثال خرید بنزین در پمپ بنزین برای ماشین تان با خرید خود ماشین تفاوت دارد.

در مورد اول یعنی خرید بنزین تبادل پول برای یک نیاز ساده است. باک بنزین شما خالی است و شما نیاز دارید که آنرا پر کنید. این معامله حتی اگر فروشنده نیز وجود نداشته باشد انجام می شود.

اما در مورد دوم تبادل پول بر اساس نیاز تولید کننده ایجاد می شود. شما فکر می کنید که به یک ماشین جدید نیاز دارید چون متقاعد شده اید که این فکر و یا عقیده را باور کنید. فروشنده وارد فرآیند فروش می شود تا نیاز شما را مسیردهی کند و به روشی مشخص (خرید ماشین از تولید کننده ای مشخص) آنرا برطرف سازد.

بنابراین با توجه به چیزهای گفته شده فروش در واقع یک طیف را شامل می شود و فروشندگی شامل مهارت متقاعد کردن مشتری است که در آن باید مشتری قبول کند که خرید محصول و یا خدمات شما فایده ای برای او دارد.

بعضی افراد در متقاعد کردن افراد مهارت و توانایی دارند. این افراد فروشندگان عالی هستند و باید قدر مهارت شان را بدانند.

شما چطور چیزی را می فروشید؟

اگر در حال فروش محصول و یا خدماتی هستید، بنابراین نیاز است که بر روی مهارت های فروش تان تمرکز داشته باشید تا از این طریق بتوانید مزایا و فواید محصول و یا خدمات تان را به مشتری منتقل کنید. فواید و مزایا می توانند قابل لمس و یا غیر قابل لمس باشند، اما تا زمانی که مشتری قانع نشود که از خرید کردن سودی به او می رسد محصول یا خدمات شما به فروش نخواهد رسید.

به این موارد فکر کنید. چرا خانم ها ناخن های شان را رنگ می کنند؟ آیا کسی واقعا به دستبند نیاز دارد؟ اینها نمونه هایی از مهارت فروشندگی است.

در مقاله هفته بعد به مهارت های مورد نیاز برای یک فروشنده عالی بودن می پردازیم.

 

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *