7 راهکار برای ارائه بهتر که رهبران از آنها استفاده می کنند.

با داشتن یک ارائه عالی شانس شما برای اینکه ترفیع بگیرید، محصول تان بفروش برسد، مشتری جذب کنید، به تیم تان روحیه دهید، سرمایه گذاران را ترغیب کنید و یا اینکه دیده شوید بیشتر می شود.

به عبارت دیگر، ارائه مهم است. اما چطور ارائه ای داشته باشیم که تاثیر گذار باشد و ما را به اهداف مان برساند؟

در ادامه با راهکارهایی آشنا می شویم که توسط بسیاری از سخنرانان حرفه ای و رهبران شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

1- داستان بسازید

کارگردانان فیلم هایی که جایزه های بزرگ دنیای سینما را به دست می آورند از استوری بورد استفاده می کنند. با استفاده از استوری بورد هر صحنه را قبل از اجرا بارها می نویسند، طرح می زنند و تصور می کنند. قبل از اینکه به سراغ ایجاد اسلاید های تان بروید یک روند داستانی برای ارائه تان ایجاد کنید. اسلاید ها داستان نیستند، آنها فقط داستان شما را کامل می کنند.

هر روندی یک داستان در پس زمینه خود دارد. دنیای فعلی مشتریان تان را شرح دهید و یا اینکه مشتریان از محصولات موجود در بازار چطور استفاده می کنند. هر داستانی یک قهرمان و ضد قهرمان نیز نیاز دارد. قهرمان شما می تواند مشتری شما باشد و ضد قهرمان هم مشکلی که شما قصد حل کردن آنرا دارید. در انتها نیز به یک پایان خوب نیاز داریم جایی که ایده شما مشکل مشتری را حل می کند.

2- حرف اصلی تان را در ابتدا بزنید.

ارائه رمان نیست. نگه داشتن نتیجه گیری برای انتها می توان موجب شود که انرژی منطقی مخاطبان وقتی شما به آن نیاز دارید کاهش یافته باشد.

آیا ایده شما باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود؟ باعث ثروتمد شدن مخاطبین می شود؟ زندگی آنها را ساده تر می کند؟ همه این ها را در همان ابتدا به آنها بگویید.

3- استفاده از فهرست را بطور کلی حذف کنید.

استیو جابز هیچ وقت از فهرست استفاده نمی کرد. تیم کوک مدیرعامل فعلی اپل هم استفاده نمی کند. ساندار پیچای مدیرعامل فعلی گوگل و ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا هم از فهرست استفاده نمی کنند.

سخنرانی های تد هم اجازه نمی دهند که سخنرانان از فهرست استفاده کنند. استفاده از یک عنوان که در ادامه آن یک فهرست وجود دارد از مد خارج شده است و تقریبا دیگر خیلی از افراد از آن استفاده نمی کنند.

مغز انسان به چیزهای خسته کننده توجهی نمی کند. فهرست ها به اندازه تصاویر جذاب نیستند.

4- از تصاویر بیشتر استفاده کنید.

متخصصین علوم اعصاب یک قانون دارند که عنوان می کند: تصاویر از متن ها خیلی قوی تر هستند. اگر مخاطبین شما، ایده شما را تنها از راه گفتار دریافت کنند تنها به 10 درصد مطالب شما توجه می کنند. اما اگر هم گفتاری دریافت کنند و هم یک تصویر ببینند این میزان به 65 درصد افزایش می یابد.

می توانید از قانون 10-40 که مشاور استیو جابز برای سخنرانی های او طراحی کرده بود استفاده کنید. در 10 اسلاید اول تان بیش از 40 کلمه استفاده نکنید.

تمرین سختی است اما ارزش آنرا دارد زیرا شما را مجبور می کند که داستان تان را با تصاویر بیان کنید. شما متن را بطور کلی حذف نمی کنید تنها مخاطبین را مجاب می کنید که توجه بیشتری داشته باشند.

5- هر 10 دقیقه یک بار ارائه تان را ریست کنید.

طبق تحیقات در یک ارائه معمولی که نه خیلی جذاب است و نه خیلی خسته کننده، افراد بعد از 10 دقیقه علاقه شان را از دست می دهند. ما خیلی زود خسته می شویم!

نگران نباشید. راه هایی برای تحریک مخاطب تان و علاقه مند کردن دوباره آنها وجود دارد:

  • یک داستان بگویید که مخاطبین را به محل ارائه بازگرداند.
  • سوالی بپرسید که مخاطبین مجبور شوند به شما پاسخ دهند.
  • محصول تان و یا یک دمو از آنرا نشان دهید.
  • از یک سخنران دیگر استفاده کنید تا بقیه مطالب را او ارائه کند.

6- لحظات جالب خلق کنید.

استیو جابز معمولا سخنرانی هایش را با جمله “یک چیز دیگر … ” به پایان می رساند. معمولا چیز جالب و غافلگیرکننده ای بعد از این جمله اتفاق می افتاد که به خوبی طراحی شده بود و به بهترین نحو توسط جابز اجرا می شد.

استیو جابز یک مجری و بازیگر بود. سخنرانی ها و ارائه های او مثل اجرای یک نمایش بود که با پیچ و تاب و لحظه های غافلگیرکننده زیادی همراه بود. این لحظات غافلگیری چیزهایی هستند که برای طولانی مدت در ذهن افراد باقی می مانند.

لحظات غافلگیری باید غیرقابل انتظار باشند. بیل گیتس در یکی از سخنرانی های تد برای اینکه نحوه انتشار مالاریا را نشان دهد تعداد زیادی مگس را در سالن سخنرانی رها کرد. این اتفاقی است که همه افراد بعد از سخنرانی درباره آن صحبت می کردند.

همه از بیل گیتس انتظار اسلاید داشتند، نه حشره زنده!

7- تمرین کنید.

کسانی که به اندازه کافی سخنرانی شان را تمرین می کنند معمولا عملکرد بهتری دارند. آنها تسلط بیشتری بر روی کلمات شان دارند، ارتباط چشمی بهتری برقرار می کنند و اعتماد به نفس بالاتری دارند.

برای سخنرانی های مهم سعی کنید سخنرانی تان را حداقل 10 بار تمرین کنید. تاثیر زیادی خواهد داشت. 20 بار که خیلی بهتر است!

شما می توانید بزرگترین ایده دنیا را داشته باشید، اما اگر نتوانید آنرا به طریقی که باعث شگفتی و ایجاد علاقه در دیگران شود ارائه کنید، مطمئن باشید اصلا دیده و شنیده نخواهد شد. برای رهبران و کارآفرینان، توانایی یک ارائه قوی و تاثیرگذار یک امتیاز اساسی و مهم محسوب می شود.

منابع:

  1. inc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *