5 چیزی که به عنوان یک مدیر ابتدا باید بر روی آنها تمرکز کنید.

یکی از جذاب ترین و ترسناک ترین اتفاقاتی که ممکن است در زندگی کاری شما رخ دهد این است که از شما خواسته شود که مدیریت یک بخش را به عهده بگیرید. مطمئنا این وظیفه جدید نسبت به موقعیت های قبلی شما به عنوان کارمند تفاوت های زیادی دارد. برای اینکه بتوانید به یک مدیر خوب تبدیل شوید راهکارهایی وجود دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا می شویم.

فلسفه ای از رهبری را بین اعضای تیم تان ایجاد کنید. رهبری و مدیریت هر دو به معنی پیگیری کردن کارها است. اینطور نیست؟ من با این عقیده موافق بودم تا اینکه به جمله ای از تام پترز روبرو شدم: رهبری واقعی به  معنای تبدیل کردن دیگران به رهبر است. رهبران بزرگ کسانی هستند که برای کمک و همراهی کردن دیگران متعهد هستند. با توجه به این تعریف شما چطور رفتار می کنید. آیا از اینکه در موقعیتی هستید که می توانید به دیگران دستور دهید خوشحال و یا هیجان زده اید؟ یا اینکه می توانید دیگران را به سمت رهبر شدن کمک و راهنمایی کنید موجب هیجان و خوشحالی شما می شود؟

بر روی مدیریت و رهبری روزانه تمرکز داشته باشید. هدف دراز مدت رهبران بزرگ این است که تیمی از افراد را تشکیل دهند تا به این وسیله بتوانند رهبران بعدی را پروش دهند که میزان عملکرد آنها از خودشان بیشتر باشد. بهترین رهبران بهترین مربیان هم هستند. اما کار روزانه مدیران و رهبران شامل منابع محدود مالی، زمانی و انسانی می شود. آیا منابع مالی تان را بر روی قسمتی که ارزش بیشتری تولید می کند متمرکز کرده اید؟ آیا زمان تان را بر اساس میزان موثر بودن آن تقسیم بندی کرده اید؟ یکی از بهترین توصیه هایی که می توانم به شما داشته باشم این است که برنامه ریزی تان را بررسی کنید و ببنید که آیا برای اولویت های مهم تان زمان کافی اختصاص داده اید.

نحوه ارتباط و اولویت های تان را بطور واضح مشخص کنید. شکی نیست که مهارت های ارتباطی شما خیلی مهم هستند، اما از این به بعد اهمیت بیشتری دارند. در جلسات تا حد امکان درباره اولویت های تان با پرسیدن این  سوال شفاف باشید: این جلسه برای اطلاع رسانی است، برای مشورت است و یا اینکه قصد گرفتن تاییدیه چیزی را دارم؟ در جلسات از فرصت استفاده کنید و اهداف تان و نیازمندی های اساسی برای رسیدن به آن اهداف را مشخص کنید. درباره اهداف و اولویت های تان ثابت قدم باشید. سعی کنید بیش از پنج اولویت نداشته باشید. با تیم تان برای تحقق این پنج اولویت همکاری کنید و تا زمانی که به یکی از آنها دیت نیافته اید اولویت دیگری به فهرست تان اضافه نکنید.

ارزش ها و استانداردهای مشترک معین کنید. اگر همه افراد بر روی ارزش ها و استانداردهای مشترکی توافق داشته باشند مشکلات بیشتری را می توانند حل کنند و موانع بیشتری را برطرف کنند. به نظر من، صداقت، دلسوزی و انسجام مهم ترین ارزش هایی است که می توان مشخص کرد. اگر مبنای همکاری شما صداقت باشد به وسیله آن به راحتی می توان به دلسوزی و مهربانی دست یافت. رهبری دلسوزانه به این معنی است که با ذهنی باز و بطور اخلاقی و با بخشندگی کارهای دیگران را بررسی کنیم. انسجام، از نظر من، به این معنا است که به دستاوردها و موفقیت های افراد بیش از صرفا برنده شدن بها دهیم. در واقع یعنی به تلاش و کوشش اعضای تیم توجه داشته باشیم و به آنها نشان دهیم که تلاش آنها ارزشمند است.

به یاد داشته باشید که ترسیدن و اشتباه کردن امری عادی است. رهبری، مدیریت و کارآفرین بودن شامل راه رفتن در مرز بین آسیب پذیر بودن و اعتقادات و آروزها است. هیچ یک از ما نمی توانیم مطمئن باشیم که در مسیر درست قرار داریم. خطر پذیری یکی از واژه هایی است که نشان دهنده مواقعی است که ما بطور خودخواسته آسیب پذیری خودمان را نشان می دهیم. با تشخیص اینکه آسیب پذیر بودن بخشی از هر شغلی است و می تواند فرصت خوبی برای تغییرات مثبت باشد، ما می توانیم به ترس مان از آسیب پذیری ها نزدیک تر شویم و بر آنها غلبه کنیم. برای رهبران و مدیران جدید فرصت ها و چالش ها زمانی خود را نشان می دهند که تشخیص دهند که هیچ کس شکست ناپذیر نیست. این نیز زمانی میسر است که به اعضای تیم نشان دهید که تصمیمات بطور درست و عاقلانه گرفته شده است. راه بعدی این است که نشان دهید استراتژی درست از اعضای تیم قوی و با ظرفیت موفقیت ناشی می شود. کسب و کار با چیزهای دیگر در زندگی تفاوت زیادی ندارد. اگر نپذیرفته اید که رهبری معمولا با تنهایی و شک کردن به خود و توانایی های خود همراه است باید بگویم که برای رهبری کردن آماده نیستید. بنابراین ضعف ها و آسیب پذیری های تان را مشخص کنید. چون اگر نمی توانید آنها را مشخص کنید به این معناست که به اندازه کافی تلاش نکرده اید و آمادگی لازم برای رهبر بودن را ندارید.

منابع:

  1. hbr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *