فروشنده عالی بودن برای داشتن فروش بیشتر و موفق تر

در مقاله هفته گذشته معنای فروشندگی را توضیح دادیم و اینکه چطور متقاعد کردن مشتری به سود بردن از خرید می تواند باعث فروش شود. در این مقاله تصمیم داریم درباره مهارت هایی صحبت کنیم که برای تبدیل شدن به یک فروشنده عالی مورد نیاز است.

توانایی در ایجاد یک ارتباط بلند مدت با مشتریان. بیشتر فروشندگان موفق به بلند مدت فکر می کنند و اینکه چطور می توانند فروش فعلی شان را به یک ارتباط و در نتیجه به یک فروش بلند مدت به همان مشتری و یا به نزدیکان همان مشتری تبدیل کنند.

توانایی در گوش دادن به نیازهای مشتری. خیلی از فروشندگان زمان شان را با حرف زدن با مشتری و سوال کردن از مشتری برای پرداخت پول برای خدمات و یا محصولات می گذرانند بدون اینکه بفهمند مشتری واقعا به دنبال چه چیزی است. مشتری شاید اصلا به محصول و یا  خدمتی که شما قصد فروش آنرا دارید علاقه ای ندارد اما شاید نیاز به محصول و یا خدمت دیگری داشته باشد که شما می توانید آنرا در همین لحظه و یا در آینده برآورده کنید. سعی کنید یک شنونده فعال باشید و به نیازهای مشتری توجه کنید.

وعده های دروغین ندادن. هیچ چیز سریع تر از شکستن وعده ها و عمل نکردن به قراردادها مشتریان را فراری نمی دهد.

اصرار. یک فروشنده عالی می داند که برای فروش نیاز است که چند بار تلاش کند تا بتواند مشتری را قانع کند.           یک فروشنده عالی همچنین می تواند مرز بین متقاعد کردن مشتری و آزار دادن (با اصرار بیش از حد) مشتری را حفظ کند. برای این کار نیاز است که به حالات و حرف های مشتری به دقت توجه کنید و متناسب با آن عمل کنید.

با انگیزه بودن و انرژی مثبت دادن. فروشندگان موفق انگیزه بالایی دارند و نیاز به مدیریت ندارند. آنها بطور پیوسته به دنبال فرصت های جدید هستند و به شکست ها به عنوان تجربه نگاه می کنند. آنها خودشان را مسئول عملکردشان می دانند و دیگران و یا شرایط اقتصادی را مقصر نمی دانند.

بطور مداوم دنبال راهی بودن برای با ارزش تر کردن محصول و یا خدمات. فروشندگان عالی مدام به دنبال راهی هستند تا محصول و یا خدمات شان را به دیگران معرفی کنند و درباره آن صحبت کنند. فروشندگان حرفه ای تر حتی از ایمیل، وب سایت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند در نتیجه مشتریان می توانند همیشه در جریان آخرین محصولات و یا خدمات آنها باشند.

سرمایه گذاری کردن بر روی گروه ها، انجمن ها و نمایشگا های خیریه.  حضور در خیریه ها و کمک به آنها به صورت داوطلبانه نه تنها برای روحیه شما مناسب است، برای کسب و کار شما هم نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت. سرمایه گذاری کردن در چنین مکان هایی امکان اینکه افراد لطف و مهربانی شما را با خرید کردن از شما در هنگام نیاز پاسخ دهند افزایش می دهد.

 

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *