6 راه برای ساختن و نگه داشتن یک تیم عالی

ساختن یک تیم عالی چیزی فراتر از استخدام افراد درست است. شما به چیزی بیش از مدیریت و انگیزه دادن نیاز دارید. در ادامه با شش راهکار برای ساختن و کنار هم نگه داشتن یک تیم عالی آشنا می شویم.

1- درباره چشم انداز آینده کاملا شفاف باشید.

برای اعتماد سازی، شفافیت و روشن کردن آینده می تواند دو ابزار قدرتمند شما باشد. داشتن و فهم اهداف کوتاه مدت و بلند مدت یک مولفه اساسی برای موفقیت است و ضروری است که آنها را با اعضای گروه تان به اشتراک بگذارید. وقتی آنها از اهداف شما با خبر باشند ناخودآگاه متوجه مسئولیت های خود می شوند و اینکه چطور کارهای آنها به تیم کمک می کند. اما سعی کنید باعث ایجاد استرس نشوید، چون باعث کاهش عملکرد اعضا می شود.

2- توجه کنید.

این مورد کاملا مشخص و روشن است اما بسیاری از صاحبان مشاغل به قدری درگیر کارها هستند که به گرفتن بازخورد از تیم شان توجهی ندارند. آیا اعضای تیم شما زمانی که به نگرانی ها و یا صحبت های آنها توجه نمی کنید نشانه هایی از ناامیدی نشان می دهند؟ آیا آنها مدام درباره شفاف تر بودن صحبت می کنند؟ این ها نشان دهنده این موضوع هستند که شما نیاز دارید مهارت های شنیداری و ارتباطی را تقویت کنید. در جلسات به جای اینکه تنها تقسیم وظایف کنید و کارهای انجام شده و نشده را بررسی کنید از اعضای گروه تان بخواهید که تجارب شان را به اشتراک بگذارند. وقتی شما جلسات را به محلی برای تبادل اطلاعات تبدیل می کنید افراد حس می کنند که حرف های آنها شنیده می شود و برای شنیدن حرف های شما هم مشتاق تر خواهند بود.

3- به دنبال افراد با استعداد نباشید.

“همین که یک شغل دارید خوش شانس هستید” این اصلا رفتار مناسبی با اعضای تیم تان نیست و دیر یا زود نتیجه منفی آنرا خواهید دید. فردی که احساس بی ارزشی، ترس و استرس دارد به زودی به دنبال جای دیگر برای کار و مشارکت خواهد بود. داشتن چنین محیطی اصلا برای ساختن یک کسب و کار پایدار و رو به رشد مناسب نیست.

4- تقدیر و قدردانی تان را نشان دهید.

بها دادن به اعضای تیم تان چیزی بیشتر از دستمزد عادلانه و افزایش حقوق دوره ای است. شما نیاز دارید که با آنها با احترام برخورد کنید و به آنها توجه کنید تا آنها برای ماندن در تیم و کمک به شما ترغیب شوند. تقدیر و قدردانی تان را بعد از انجام یک کار درست نشان دهید، به آنها پاداش های معنوی (مثل یک تشکر دوستانه در مقابل جمع) بدهید تا برای ماندن در تیم و کار کردن در کنار شما دلایل احساسی داشته باشد.

5- از شنیدن ایده ها و نظرات استقبال کنید.

هر چقدر که با اعضای تیم تان راحت و صمیمی باشید آنها نیز برای در میان گذاشتن ایده ها و نگرانی های شان با شما راحت خواهند بود. اگر ارتباط ها را محدود کنید، جوی از ترس بر محیط کاری شما حاکم خواهد شد که یکی از مخرب ترین مولفه هایی است که می تواند در یک کسب و کار وجود داشته باشد.

6- جزیی از تیم تان باشید.

الگوی تیم تان باشید. به جای اینکه در دفتر تان بنشینید و به اعضای تیم تان بگویید که چه کاری انجام دهند و خودتان رییس باشید، در کارها به تیم تان ملحق شوید و به آنها نشان دهید که شما هم در کنار آنها هستید.

منابع:

  1. huffingtonpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *