4 راهکار برای مدیرانی که با یک تیم جدید کار می کنند.

وقتی پست مدیریتی جدیدی را قبول می کنید و در آن شروع به کار می کنید، ممکن است کمی احساس ناسازگاری داشته باشید. نشان دادن قدرت و توانایی های تان در بین افرادی که تا به حال با آنها همکاری نداشته اید و به خوبی آنها را نمی شناسید شاید کمی ترسناک باشد.

اگر دوست دارید که تیم تان به شما اعتماد داشته باشند و برای شما احترام قائل باشند نیاز دارید که با آنها رابطه ای حرفه ای ایجاد کنید و با علاقه مندی ها و نیازهای آنها آشنا شوید. در ادامه با چهار راهکار برای مدیریت بهتر یک تیم جدید آشنا می شویم.

1- با همه افراد جلسات انفرادی داشته باشید.

سعی کنید افراد تیم تان را به خوبی بشناسید و نقاط قوت و ضعف، اهداف و اولویت های آنها را شناسایی کنید. با افراد جلسات انفرادی داشته باشید. از این طریق می توانید بهتر آنها را درک کنید و در نتیجه بهتر مدیریت کنید.

با تیم تان به صورت مرتب جلسه داشته باشید، از این طریق می توانید نشان دهید که به پیشرفت آنها توجه دارید. علاوه بر این به شما اجازه می دهد که برای تغییرات با تیم گفتگو داشته باشید. در نتیجه کل تیم می توانند متوجه روند کارها شوند و خودشان را بهتر هماهنگ نمایند.

2- مشخص کنید افراد مختلف دوست دارند چطور بازخورد ارسال و دریافت کنند.

بازخورد به کارکنان شما اجازه می دهد تا بفهمند شما چه انتظاراتی از آنها دارید، چه کاری را خوب انجام داده اند و باید چه چیزهایی را در خود تقویت کنند. گاهی برای کارکنان این بازخوردها موجب ترس و نگرانی می شود، اما شما به عنوان مدیر می توانید با گوش دادن به آنها این میزان استرس و تنش را کاهش دهید.

نحوه دریافت بازخود را با توجه به هر یک از اعضای تیم تان شخصی سازی کنید. در حین جلسات با افراد، شما باید بتوانید تشخیص دهید که آنها دوست دارند چطور بازخورد کارهای شان را از شما دریافت کنند. شما باید بر اساس این اطلاعات برای مدیریت آنها برنامه ریزی کنید.

وقتی به کسی بازخورد نشان می دهید سعی کنید مطمئن شوید که به علایق فرد موردنظر فکر کرده اید. این کار باعث می شود تا بتوانید آنها را بهتر تشویق کنید و آنها نیز برای نشان دادن بازخورد نسبت به شما انگیزه بیشتری داشته باشند.

به کارکنان خود اجازه دهید که نسبت به شما و کارهای شما نیز بازخورد نشان دهند. این کار باعث می شود تا در مواقع نیاز بتوانند اصلاحاتی را در کار شما ایجاد کنند و موجب بهره وری شما و کل مجموعه شوند. از آنها درباره نیاز و خواسته های شان از شرکت، مسائل و مشکلات، فشار کاری و … سوال کنید.

به جای اینکه شبیه یک مدیر رفتار کنید سعی کنید شبیه یک مربی باشید و نکات را برای بهتر شدن آنها بیان کنید.

3- فضا را برای ارتباط راحت و باز ایجاد کنید.

فضای ارتباطی باز باعث همکاری بهتر و به وجود آمدن ایده های تازه می شود که برای هر تیمی ضروری است. هر فردی به دور از موقعیتش باید حس کند که حرف های او شنیده می شود و می تواند ایده ها و نظرات خود را عنوان کند.

شما باید نشان دهید که تنها به وظایف اهمیت نمی دهید بلکه رشد حرفه ای هر یک از اعضای تیم نیز برای شما مهم است.

4- موانع فعلی را شناسایی کنید و برای آنها راه حل ارائه دهید.

به عنوان یک مدیر جدید، در روبرو شدن با موانع و مشکلات شاید کمی احساس دلسردی کنید اما روبرو شدن با مشکلات به وجود آمده و همکاری کردن با تیم برای غلبه بر آنها اهمیت زیادی دارد. از اینکه از کارکنان تان کمک و راهنمایی بخواهید نترسید. در هر صورت شما یک تیم هستید.

منابع:

  1. businessnewsdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *