3 راهکار کلیدی برای یک ارائه عالی

مهم نیست که چه تعداد ارائه داشته اید هیچ کدام از آنها شبیه هم نخواهند بود. دلیل این موضوع این است که مخاطبان، رویدادها و لحظات شما همیشه یکسان نیستند. همیشه تفاوت هایی در ارائه شما وجود دارد.

چه برای هزاران نفر صحبت می کنید و یا اینکه در یک سالن کنفرانس برای پنجاه نفر صحبت می کنید، راهکار مشخص و یکسانی برای ارائه وجود ندارد. در ادامه راهکارهایی وجود دارند که به شما برای یک ارائه عالی کمک می کنند. چه برای مخاطب زیاد و چه برای مخاطب کم صحبت می کنید کلید اصلی این است که ارائه تان را با نیازهای مخاطبین هماهنگ کنید.

تعامل با مخاطب

تشویق مخاطبین برای مشارکت کردن کار سختی نیست اگر بدانید که چطور این کار را انجام دهید. فرض کنیم من دارم برای 50 نفر صحبت می کنم. من می توانم از افراد سوال هایی بپرسم و خیلی سریع به آنها پاسخ دهم. من می توانم بپرسم “چه کسی می تواند برای این مورد یک مثال بزند؟”. بعد می توانم خیلی سریع نسبت به جواب آنها واکنش نشان دهم. یا اینکه از مخاطبین برای یک مورد خاص نظرسنجی کنم و از آنها بخواهم با بالا بردن دست شان نظرشان را اعلام کنند.

اما زمانی که دارم برای 300 نفر صحبت می کنم دیگر نمی توان از آنها به شکل قبل سوال کرد. انجام این کار با 1000 نفر خیلی سخت تر است. وقتی دارم از هزار نفر سوال می کنم شاید اینطور عمل کنم، “با تشویق کردن نشان دهید که چه کسی مکالمه تلفنی مشابه به این داشته است؟”. در چنین فضا و جمعیتی (1000 نفر) دیدن دست های تک تک افراد کار سختی است اما به راحتی می توان صدای تشویق را متوجه شد.

برای گرفتن پاسخ موثر از افراد باید سوالی بپرسید که افراد بتوانند به راحتی به آن پاسخ دهند. اگر جواب خاصی را انتظار دارید سوال های باز نپرسید. اگر شما بپرسید “چه تعدادی از شما با این جمله موافق هستید؟”، مخاطبین نمی دانند که باید چطور نظرشان را اعلام کنند. به مخاطبین دستورالعمل های گام به گام بدهید. به آنها بگویید که دقیقا باید چه کاری را انجام دهند. اگر از آنها خواستید که بایستند و یا چشم های شان را ببندند، به یاد داشته باشید که از آنها بخواهید که حرکت اصلاحی یعنی نشستن و باز کردن چشم ها را نیز انجام دهند.

توجه به مخاطب

نمایش صحنه ای اصطلاحی است که برای حرکت بر روی صحنه و یا داخل اتاق استفاده می شود. داشتن چنین نمایشی شاید در فضاهای کوچک و یا محدود اهمیت کمی داشته باشد. با این وجود شما می خواهید از تمام فضایی که دارید نهایت استفاده را ببرید.

در یک اتاق کوچک این اشتباه را که بایستید و تنها به نیمی از اتاق توجه کنید انجام ندهید. شما قصد دارید تا از صحنه تمام استفاده را ببرید.

در مقابل شاید فکر کنید که در یک فضا با هزاران نفر نیاز است که شما تعداد بیشتری را پوشش دهید، اما کاملا برعکس است. در یک محیط با هزاران نفر، شما باید حرکات تان را محدود کنید و سعی کنید بیشتر با توقف های کوتاه حین صحبت و حالات چهره مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید. دلیل این موضوع این است که در فضاهای بزرگ معمولا چهره شما توسط مانیتورها به همه افراد نشان داده می شود. این موضوع باعث می شود که حالات چهره شما به خوبی نمایش داده شود و بسیار مهم باشند. بنابراین هر حرکت کوچک شما می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد.

حرکات فیزیکی

سخنرانان مختلف در موقعیت های مختلف برتری دارند. سخنرانان حرفه ای می دانند چطور در شرایط مختلف از مخاطبین استفاده کنند. در واقع شما باید یاد بگیرید که چطور از زبان بدن تان نیز برای جلب توجه مخاطب و انتقال پیام به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

در هر سخنرانی اینکه شما چطور از حالات چهره، حرکات بدن و تعامل با مخاطب استفاده می کنید می تواند در ارائه شما تاثیر زیادی داشته باشد. اگر بتوانید به ترکیب درستی از این سه ابزار برسید مطمئن باشید که موفق خواهید شد.

منابع:

  1. inc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *